Po ślubie jest czas na przyjęcie. Może się ono odbywać w wynajętym pomieszczeniu lub w domu panny młodej, zależnie od okoliczności. Jeśli rodzice lub ktoś z rodziny pana młodego mają większe pomieszczenie czy bardziej odpowiedni ogród, przyjęcie może odbywać się tam.
Gości wita matka panny młodej, potem ojciec, następnie rodzice pana młodego. Para młoda powinna stać gdzieś w środku pokoju. Pannie młodej składa się życzenia, ale nigdy nie gratulacje, bo zakłada się, że to do niej się zalecano, a nie odwrotnie. Panu młodemu można pogratulować, to on zdobył sobie żonę.
Jeśli któreś z rodziców panny młodej nie żyje lub jest nieobecne, zastępuje go inny członek rodziny.
Na każdym weselu powinna być wyznaczona osoba do prowadzenia go. Najlepiej, żeby to był ktoś z rodziny, znający większość gości. Jeśli wesele jest duże, można wynająć konferansjera, kelnera i inne osoby. Na mniejszych przyjęciach można poprosić dobrych przyjaciół, by pomogli w roznoszeniu napojów i potraw. Inną sprawą, której nie można pozostawić własnemu biegowi, jest przypilnowanie, czy po zakończeniu przyjęcia każdy majak wrócić do domu.
Kiedy para młoda jest przebrana i gotowa do wyjazdu, tradycyjnie obrzuca się ich confetti, płatkami róży itp. Należy unikać rzucania confetti w kościele. Kościół powinien być czysty i bezmyślne jest pozostawianie bałaganu po każdym ślubie. Wkrótce może się tu odbywać następny ślub. Zatrzymaj raczej confetti na koniec przyjęcia.
Piłeś – nie prowadź
Ostatnio zdarza się wiele nieszczęśliwych wypadków, gdy młoda para wyjeżdża, by spędzić swój miodowy miesiąc. Rozsądniej jest, jeśli samochód prowadzi osoba niepijąca. Ktokolwiek ma prowadzić, powinien ograniczyć się do niewielkiej ilości alkoholu, nie przekraczając jednego małego kieliszka. Niewielu ludzi unika stresu i napięcia związanego ze ślubem, każda ilość alkoholu może spowodować rozstrojenie organizmu i tym samym zwiększa ryzyko. Nie ma obowiązku, by toast został spełniony alkoholem.