Niektórzy młodzi lub niedoświadczeni pracownicy mogą sobie wyobrażać, że można będzie spróbować zuchwałości względem dyrekcji. Ci źle wychowani ludzie są przekonani, że brak dyscypliny ujdzie im na sucho. Niektórym – owszem, ale zwykle nie na długo.
Jak wiele karier zostało narażonych na niebezpieczeństwo przez kilka głupich, buntowniczych słów?
Przyjaźnie wśród pracowników
Czy powinno się nawiązywać stosunki z kolegami z pracy?
Czy rozsądnie jest zaprzyjaźnić się w pracy, czy też lepiej traktować to miejsce jako coś osobnego i unikać znajomości z innymi pracownikami?
Odpowiedź brzmi: zależy, co masz na myśli.
Dla osoby ambitnej chyba mądrzej będzie oddzielić życie towarzyskie od pracy.
Kodeks dobrych manier nie wypowiada się przeciwko takim przyjaźniom. W rzeczywistości wielu szefów ożeniło się ze swoimi pracownicami i na odwrót. Lekarze poślubiają pielęgniarki, piloci – stewardesy.
Trzeba dużej ostrożności, by w takiej przyjaźni nikogo nie urazić i nie skrzywdzić; romanse generalnie lepiej nawiązywać poza miejscem pracy, ale zasady są czasem po to, aby je łamać.
Postępowanie z bankierami
Unikanie kłótni w dużym stopniu przyczynia się do podtrzymywania dobrych manier i kontaktów. Staraj się korzystać z usług kilku banków. I tak: jeśli na miejsce miłego dyrektora przyjdzie jakiś okropny typ, powinieneś zmienić bank.
Niestety, nie zawsze jest to możliwe i trzeba rozważać, czy pozostanie przy jednym banku nie będzie lepsze ze względu na twoją przyszłość. Dyrektorzy zmieniają się zwykle co parę lat, a źli nawet częściej!
Przekonana jestem, że wspólne konto pary małżeńskiej to nierozsądne rozwiązanie. Lepiej, żeby twoja żona miała pieniądze w innym banku. Banki uwielbiają pierwsze rozwiązanie, które daje im możliwość trzymania cię w garści.